Jeśli Twoja praca wymaga dużo czasu przed ekranem, rób okresowe przerwy

Jeśli Twoja praca wymaga dużo czasu przed ekranem, rób okresowe przerwy

Leki na receptę zwane tryptanami są często stosowane w przypadku umiarkowanych do ciężkich napadów migreny. Według National Headache Foundation, leki te działają na mózg na różne sposoby, pomagając złagodzić ból i przywrócić funkcje.

Istnieje nowa klasa leków na migrenę, które działają na inną ścieżkę neuroprzekaźników niż tryptany, zwane w skrócie antagonistami receptora CGRP lub gepantami. Obecnie w tej klasie są dwa zatwierdzone leki, Nurtec (rimegepant) i Ubrelvy (ubrogepant). Podobnie jak tryptany, leki te należy przyjmować na początku ataku migreny, aby uzyskać najlepsze wyniki.

3. Rozważ leki zapobiegawcze, jeśli masz częste napady migreny

Wiele leków stosowanych w zapobieganiu migrenie zostało „pożyczonych” z innych schorzeń, mówi Strauss. Należą do nich leki na ciśnienie krwi, takie jak beta-blokery i antydepresanty, dodaje.

Chociaż te leki mogą być pomocne, istnieją nowe leki zaprojektowane specjalnie w celu ukierunkowania i zapobiegania migrenie, „co jest ekscytujące dla niektórych naszych pacjentów, u których inne leki zawiodły” – mówi.

Aimovig (erenumab), Ajovy (fremanezumab) i Emgality (galcanezumab) to leki podawane raz w miesiącu, które ludzie wstrzykują w domu, aby zapobiegać migrenie. Na każdy z nich będziesz potrzebować recepty od lekarza.

Suplementy magnezu można również przyjmować codziennie jako profilaktykę, mówi dr Nada Hindiyeh, specjalista od bólu głowy i badacz w Stanford Health Care w Palo Alto w Kalifornii.

„Istnieją dowody na poparcie stosowania magnezu, chociaż mechanizm działania lub „dlaczego” łagodzący migrenę nie jest do końca jasny – mówi. „Może to stabilizować komórki lub zmniejszać nadpobudliwość lub odpalanie neuronów, ale w tym momencie to wszystko jest teoretyczne”, mówi dr Hindiyeh.

4. Trzymaj się harmonogramu snu

„Myślę, że jednym z najskuteczniejszych narzędzi dla moich pacjentów z migreną było skupienie się na zdrowych nawykach, a sen jest tego dużą częścią; to może być teraz szczególnie trudne, biorąc pod uwagę wszystkie zmiany, które pandemia wniosła do naszego życia” – mówi Strauss.

Konsekwencja jest kluczowa, mówi Strauss. „Polecam chodzenie do łóżka i wstawanie o mniej więcej tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy, i unikanie drzemek, jeśli to możliwe” – mówi.

To może być trudne, ponieważ czasami sen jest jedyną rzeczą, która może pomóc ludziom podczas bólu głowy, mówi Strauss. „Problem polega na tym, że nadmierne drzemki w ciągu dnia utrudniają zasypianie w nocy. Postaraj się ograniczyć spanie w ciągu dnia i przenieś cały sen na noc i utrzymuj tę samą porę snu” – mówi.

5. Nawadniaj się, pijąc dużo wody przez cały dzień

Nawodnienie to jeden z innych zdrowych nawyków, w których spójność może mieć duży wpływ na zapobieganie migrenie, mówi Strauss. „Tak często ludzie pod koniec dnia zdają sobie sprawę, że nie nawadniają się dobrze, a potem starają się nadrobić zaległości, pijąc dużo. To zwykle nie wystarcza, aby zrekompensować potrzeby twojego ciała” – mówi.

Spróbuj wypić przynajmniej jedną pełną szklankę płynu do każdego posiłku, sugeruje Strauss. „To trzy szklanki, a następnie spróbuj wypić szklankę, gdy najpierw budzisz się przed zjedzeniem śniadania, a następnie jedną w nocy z lekami, które możesz zażyć” – mówi.

6. Spożywaj tę samą ilość kofeiny każdego dnia lub wcale

Istnieje kilka powodów, dla których osoby z migreną powinny zachować ostrożność przy spożywaniu kofeiny, mówi Strauss, w tym jej łagodne działanie moczopędne. „Sprawia, że ​​wylewasz wodę i płyny, więc możesz myśleć, że dobrze sobie radzisz z nawodnieniem, ale zbyt duża ilość kofeiny może na to wpływać” – mówi.

Ponadto osoby z migreną mogą być bardzo wrażliwe na kofeinę, co może wpływać na jakość snu – mówi Strauss. „Brak dobrej jakości snu może być wyzwalaczem migreny. ”

Najlepiej byłoby, gdyby można było wyeliminować kofeinę, ale nie zawsze jest to możliwe lub pożądane dla niektórych osób, mówi Strauss. „Sugerowałbym nie spożywanie kofeiny po śniadaniu. Byłby to dobry sposób na ograniczenie wpływu, jaki miałby na sen, a także zminimalizowanie ilości kofeiny, którą spożywasz w ciągu dnia” – mówi.

7. Regularnie ćwicz aerob i wypróbuj HIIT

Ćwiczenia to jedna z modyfikacji stylu życia, która może naprawdę zmienić, mówi Hindiyeh.

„Regularne ćwiczenia aerobowe mogą same w sobie działać jako środek zapobiegawczy, a istnieją również badania sugerujące, że joga i HIIT (trening interwałowy o wysokiej intensywności) mogą być również pomocne” – mówi.

Badanie opublikowane w marcu 2018 w Scandinavian Journal of Medicine & Nauka w sporcie wykazała, że ​​trening interwałowy o wysokiej intensywności był bardziej skuteczny w zmniejszaniu częstotliwości ataków migreny niż ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, chociaż umiarkowane ćwiczenia również miały pozytywny wpływ.

8. Przestrzegaj harmonogramu posiłków zapobiegających migrenie

Jednym ze sposobów myślenia o migrenie jest to, że jest jak „alarm” twojego ciała i może być wywołany przez dowolny rodzaj zmiany, mówi Strauss. Jeśli pominiesz posiłki, może to wywołać alarm, mówi.

„Nie bez powodu wiele osób twierdzi, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jeśli jesz obiad, a potem pomijasz śniadanie, ponieważ jesteś zajęty, oznacza to, że twój mózg nie https://harmoniqhealth.com/pl/ dostał paliwa od dłuższego czasu – mówi Strauss.

Dodaje, że dobrą praktyką dla osób z bólami głowy lub migreną jest spożywanie śniadania, obiadu i kolacji z przekąskami przez cały dzień.

Jeśli chodzi o to, jakich pokarmów należy unikać, może się to różnić w zależności od osoby, mówi Strauss. „Obecnie nie mamy zbyt wiele literatury na poparcie tego, co zgłaszają nam niektórzy nasi pacjenci z bólami głowy. Na przykład nie jestem przekonana, że ​​czekolada jest czymś, czego ludzie z bólami głowy naprawdę powinni unikać” – mówi.

„Umiar jest dobrym pomysłem: nie jedz ani nie pij w nadmiarze. Unikaj rzeczy z dużą ilością ciężkich konserwantów, takich jak przetworzone mięso lub twarde sery” – mówi Strauss.

9. Upewnij się, że Twój dom i miejsce pracy nie wywołują ataków migreny

„Widzimy wielu nowych pacjentów, którzy po raz pierwszy doświadczają bólu głowy z powodu zmian spowodowanych przez COVID-19” – mówi Strauss. Oprócz radzenia sobie z dodatkowym stresem wiele osób pracuje teraz zdalnie z domu w niezbyt idealnej, prowizorycznej konfiguracji biurowej.

Często ludzie ustawiają swoje miejsca pracy, myśląc, że będzie to tymczasowe, ale pandemia trwa już od roku i może trwać jeszcze przez jakiś czas, mówi. „To dobry pomysł, aby ocenić swoją sytuację, w tym gdzie i jak siedzisz przez większość dnia”, mówi Strauss.

Jeśli twoja praca wymaga dużo czasu przed ekranem, rób okresowe przerwy. „Możesz także przyjrzeć się zmniejszeniu jasności ekranu lub przełączyć ustawienia komputera, aby tło było czarne, a tekst biały” — mówi Strauss.

Dodatkowe sprawozdanie Diany Rodriguez.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje na temat migreny

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o bólu głowy spowodowanym nadużywaniem leków

Co prowadzi do bólu głowy spowodowanego nadużywaniem leków i jak możesz zmniejszyć ryzyko?

Autor Becky Upham 28 kwietnia 2021

Związek między migrenowym bólem głowy a bólem szyi

Kiedy migrena powoduje ból szyi, może pomóc fizjoterapia, inna poduszka i zastrzyki z punktu spustowego.

Autor: Becky Upham 26 kwietnia 2021

Porady ekspertów dotyczące zarządzania przewlekłą migreną

Nadal nie ma lekarstwa na migrenę, ale możesz zrobić wiele, aby skrócić liczbę dni z migreną i poprawić jakość życia.

Autor: Becky Upham 16 kwietnia 2021

9 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o wadze ciała i migrenie

Dowiedz się o związku między otyłością a migreną oraz o tym, jak bezpiecznie zrzucić kilogramy bez wywoływania ataku.

Autor: Becky Upham 12 kwietnia 2021

12 produktów spożywczych, które naturalnie pomogą pozbyć się bólu głowy lub ataku migreny

Spożywanie różnorodnych, zdrowych pokarmów i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia może znacznie pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu bólu głowy.

Autor: Becky Upham 6 kwietnia 2021

Co musisz wiedzieć o migrenie i chorobach serca

Niektóre choroby serca są powiązane z migreną, ale ogólne ryzyko rozwoju chorób serca jest niskie.

Autor: Kaitlin Sullivan 18 marca 2021 r.

Co musisz wiedzieć o migrenie i problemach ze słuchem

Migrena nie powoduje utraty słuchu, ale niektóre jej rodzaje wiążą się z szumami usznymi i innymi problemami z uszami.

Autor: Becky Upham 16 marca 2021 r.

Czy to atak migreny czy ból głowy zatok?

Ataki migreny są często mylone z bólami zatok. Oto jak odróżnić.

Autor: Becky Upham 9 marca 2021 r.

10 gwiazd z migreną

Możesz być zaskoczony niektórymi nazwiskami domowymi, które żyją i rozwijają się z migreną.

Autor: Kaitlin Sullivan, 17 lutego 2021 r.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów – 7 interesujących faktów

Dowiedz się o tym rzadkim zaburzeniu neurologicznym, które wiąże się z migreną, padaczką i infekcjami.

Autor: Becky Upham12 lutego 2021"

Częściowy zakaz dotyczy produktów o smaku owocowym i miętowym do e-papierosów na kartridże. Robyn Beck/

W odpowiedzi na epidemiczny wzrost używania e-papierosów wśród młodych ludzi, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła w czwartek, że zabroni sprzedaży produktów o smaku owocowym i miętowym do e-papierosów nabojowych .

Sklepy z e-papierosami będą mogły nadal sprzedawać wszystkie e-papierosy o smaku tytoniu i mentolu, a także wszystkie smaki do większych systemów do waporyzacji opartych na zbiornikach.

Decyzja polityczna została przedstawiona jako kompromis dla tych, którzy obawiają się gwałtownego używania e-papierosów przez nastolatków i tych, którzy wspierają sprzedaż produktów vaping dorosłym, z których wielu może zwrócić się do e-papierosów jako sposobu na rzucenie palenia.

„Ustawiając priorytetowo egzekwowanie wobec produktów, które są najczęściej używane przez dzieci, nasza dzisiejsza akcja ma na celu osiągnięcie właściwej równowagi zdrowia publicznego poprzez utrzymanie e-papierosów jako potencjalnego wyjścia dla dorosłych używających palnego tytoniu, przy jednoczesnym zapewnieniu, że te produkty nie zapewniają rampa do uzależnienia od nikotyny dla naszej młodzieży” – powiedział Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej Alex Azar w komunikacie prasowym.

FDA dała firmom 30 dni na zaprzestanie produkcji, dystrybucji i sprzedaży nieautoryzowanych produktów przed rozpoczęciem egzekwowania.

Obiecujący początek, ale jeszcze więcej do zrobienia

Patricia Folan, RN, dyrektor Northwell Health Center for Tobacco Control w Great Neck w stanie Nowy Jork, postrzega nowe ograniczenia jako obiecujący początek we właściwym kierunku, ale podkreśla, że ​​należy zrobić więcej.

„Nowe przepisy mogą potencjalnie ograniczyć niektóre inicjacje i dalsze stosowanie przez młodzież, ale bez zakazu aromatyzowania mentolem nie sądzę, aby miało to taki wpływ, jaki mógłby lub mógłby mieć” – mówi.

Ten częściowy zakaz wkładów do e-papierosów (lub strąków) był postrzegany przez niektórych jako ustępstwo dla branży e-papierosów, która intensywnie lobbowała przeciwko ograniczeniom. Artykuł opublikowany 2 stycznia 2020 r. w The New York Times donosi, że firmy tytoniowe i waporyzujące wydały ponad 20 milionów dolarów na działania lobbingowe w pierwszych trzech kwartałach 2019 r.

Kryzys zdrowotny dla amerykańskiej młodzieży

Chociaż używanie tytoniu przez nastolatków znacznie spadło w ciągu ostatnich 40 lat (według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych), National Youth Tobacco Survey z 2019 r. dotyczące używania e-papierosów, opublikowane w listopadzie 2019 r. w Journal of the American Medical Association , pokazało, że ponad pięć milionów amerykańskich uczniów gimnazjów i liceów jest obecnie użytkownikami e-papierosów (używali ich w ciągu ostatnich 30 dni) – przy czym większość zgłasza produkty na bazie wkładów jako ich zwykłą markę.

Liczby te składają się na 27,5% uczniów szkół średnich i 10,5% uczniów gimnazjów.

Oddzielne badanie Monitoring the Future przeprowadzone przez National Institute on Drug Abuse z udziałem ponad 42 000 uczniów szkół średnich i gimnazjów wskazuje, że papierosy o smaku mięty i owoców były znacznie bardziej popularne niż e-papierosy o smaku tytoniu lub mentolu.

Choroba, zgony podniosły alarm ponad bezpieczeństwo

Wiele osób zwróciło się do vapingu, ponieważ został sprzedany jako bezpieczniejsza alternatywa dla standardowych papierosów palnych. Ponieważ e-papierosy są na rynku dopiero od nieco ponad dekady, ich długoterminowe zagrożenia dla zdrowia są stosunkowo nieznane.

Ostatnie badania (takie jak badania opublikowane w sierpniu 2019 r. w American Journal of Medicine oraz w październiku 2019 r. w BMC Pulmonary Medicine) sugerują, że produkty te mogą mieć poważny wpływ na zdrowie układu krążenia i układu oddechowego.

Niedawna wysypka chorób płuc i zgonów związanych z wapowaniem jeszcze bardziej podniosła obawy o zdrowie.

W wywiadzie dla Everyday Health, Enid Neptune, MD, profesor nadzwyczajny medycyny w Johns Hopkins Medicine w Baltmore, zwróciła uwagę na ironię, że wielu użytkowników e-papierosów może teraz wracać do tradycyjnego palenia tytoniu, ponieważ uważa je za mniej niebezpieczne. .

„Niektórzy młodzi ludzie myślą, że papierosy mogą być teraz bezpieczniejsze niż e-papierosy i nie jest to wiadomość, którą chcemy promować” – mówi dr Neptune, który specjalizuje się w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) i ma historię na rzecz zwalczania tytoniu.

Folan dodaje, że aby inicjatywa odniosła sukces, konieczne jest leczenie mające na celu rozwiązanie problemu odstawienia, ponieważ nastolatki zgłaszają wysoki poziom uzależnienia od tych produktów.

„Jeśli nastolatki nie znajdą pomocy w zaprzestaniu palenia, mogą kontynuować stosowanie e-papierosów o smaku mentolowym z wkładami lub przejść na urządzenia do waporyzacji oparte na zbiornikach, które zapewniają spersonalizowane smaki i różne poziomy nikotyny” – mówi Folan.

Wkłady a systemy zbiornikowe

Według Stephena M. Hahna, MD, komisarza FDA, FDA koncentruje się w szczególności na produktach opartych na nabojach, ponieważ są one szczególnie atrakcyjne dla nastolatków, którzy uważają je za „zarówno łatwe w użyciu, jak i łatwe do ukrycia”.

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia do wapowania oparte na nabojach mogą bardziej przypominać zwykłe papierosy lub dyski flash USB, zauważa CDC, co utrudnia ich wykrycie dla rodziców i administratorów szkół.

W przypadku tych urządzeń bateria podgrzewa e-liquid we wstępnie napełnionym wkładzie i tworzy parę.

Nowy zakaz FDA nie dotyczy systemów zbiorników. Ponieważ są większe niż urządzenia nabojowe, są trudniejsze do ukrycia, ale mają więcej e-liquidu i wydzielają więcej pary.

Są mniej wygodne niż urządzenia nabojowe, ponieważ wymagają od użytkowników samodzielnego napełniania zbiorników. Zapewnia to jednak elastyczność dla waperów, którzy chcą zmieniać moc nikotyny i smak.

Folan i inni eksperci ds. zdrowia mają nadzieję, że ta nowa polityka utoruje drogę do szerszego zakazu w przyszłości.

„Epidemia e-papierosów może odwrócić niesamowitą pracę, jaka została wykonana w celu ograniczenia palenia wśród dorosłych i młodzieży w tym kraju, i potrzebne są bardziej rygorystyczne przepisy” – mówi.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje na temat rzucania palenia

Jak rzucić wapowanie: praktyczny przewodnik

Ponieważ liczba przypadków urazów płuc i zgonów związanych z wapowaniem rośnie, coraz więcej użytkowników może chcieć zerwać z nałogiem.